Dijital Biz Dergisi | Editör

 

Şenol VATANSEVER

 

Ocak 2020

 

 

Mükemmel Bir 2021 Yılı Bizleri Bekliyor

 

Güle güle 2020! Dünyanın ve Türkiye’nin normallerini değiştiren 2020 yılını uğurlamış bulunuyoruz. 2020, Kovid-19 küresel salgını ve etkileri ile insanoğlunun büyük bir çoğunluğu için hafızalara kara bir yıl olarak kazındı bile.

Hoş geldin 2021! Koşullar ne kadar zorlayıcı olursa olsun, yaşanan her zorluktan ders çıkarmaya çalışarak hayata tekrar sarılmamız ve mücadele etme direncimizi kaybetmememiz gerekiyor. 2020 yılından çıkarılabilecek en büyük ders, her şeyin başının sağlık olduğunun tekrar tescil edilmiş olması. Bu süreçte yakınlarını kaybetmiş olanlara başsağlığı, hastalara acil şifalar dilerim.

Hepimiz dünyada kendimize biçtiğimiz varoluş amaçlarımıza göre rotalarımızı çiziyoruz. Kimimiz daha spontane olarak anı yaşarken kimimiz inandığı değerler uğruna değer verdiği bazı şeylerden fedakârlık yaparak bazı uğraşların içerisine giriyor.

1979 yılında doğmuş, 1996 yılında ilk sigortalı işinde çalışmış, 1999 yılında medyaya giriş yapmış, 2006 yılında sivil toplum kuruluşlarında görev almaya başlamış, 2007 yılında siyasete girmiş, 2017 yılında kendi şirketini kurmuş bir kişiyim.

Bu süreçte kazandığım tecrübeleri aktarmaya sayfalar yetmez. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Doğru bildiğim yolda yılmadan sonuna kadar mücadele ederek, aldığım hatalı kararları ya da yaptığım yanlışları o günün koşulları çerçevesinde değerlendirerek kendimi yeni durumlara uygun olarak sürekli güncellemeye çalışıyorum.

Hemen hemen yaptığımız her faaliyet temelde insan ilişkilerine dayanıyor. Bugün beraber yürüdüğümüzle yarın karşı karşıya gelecek olmamızı ya da bugün karşı karşıya olduğumuzla yarın beraber yürüyecek olmamızı normal karşılıyorum. Hatta zaman içerisinde bu geçişler tekrarlanabilir, bu da normal. ‘Allah düşmanın bile şereflisini versin’ derler. Güvenilir mi, samimi mi? Benim kırmızı çizgilerim bunlar. Öyleyse ‘hay hay’, değilse ‘forever bye bye’…

Mükemmel bir 2021 yılı bizleri bekliyor. Dünyayı sarsmış 2020 yılını bile hamdolsun kendi adımıza birçok alanda önemli gelişmeler sağlayarak kapattık. Samimi olarak bizlerle beraber olan ve olmak isteyen herkesle iş birliklerimizi ve alışverişlerimizi artıracağız inşallah. Bu inançla yolumuza vites büyüterek aynen devam…

Yeni bir yıla hepimize sağlıklı, huzurlu, mutlu, başarılarla dolu ve bol kazançlı günler dileyerek başlıyoruz.