Program Hakkında

 

Yönetici Özeti

Programın Adı: TEKNOLOJİ VE GELECEK

Programın Hedef Kitlesi: Genel İzleyici, CEO, CIO, CFO, Beyaz Yakalı Bilişim Profesyonelleri, Kripto Para Yatırımcıları, Girişimciler, Gençler

Programın Türü: Tartışma –  Teknoloji

Yayın Kanalı: BENGÜ TÜRK TV

Bölüm Süresi: 100 dakika

Yayın Periyodu ve Zamanlaması: Haftalık – Pazar günleri 21:00-22:20 arası CANLI

Reklam ve Sponsorluk: Vatansever Bilişim Anonim Şirketi

 

Künye

Yapımcı: Vatansever Bilişim Anonim Şirketi

Moderatör: Şenol Vatansever

İzleyici Temsilcisi: Sema Vatansever

Haftalık Teknoloji Raporu: Dijital Biz Dergisi

Sosyal Medya: Arzu Tufan

 

Teknoloji dünyasındaki en son gelişmeler TEKNOLOJİ VE GELECEK ile BENGÜ TÜRK TV ekranlarına geliyor. Şenol Vatansever’in moderatörlüğünde ve alanında uzman konuklar ile Türk televizyonlarının ilk ve tek teknoloji tartışma programı TEKNOLOJİ VE GELECEK her Pazar 21.00-22.20 arası (televizyon kanallarının en çok izlenen zamanı olan prime time’da) CANLI YAYIN ile BENGÜ TÜRK TV’de.

  • Stüdyoda ya da Skype ile 2-3 konuk yer alıyor.
  • 5 dakika süren “Haftalık Teknoloji Raporu” Skype bağlantı ile -genelde Dijital Biz Dergisi (www.dijitalbiz.com) Yazarı tarafından- aktarıyor. Türkiye ve Dünyada o hafta gerçekleşen teknoloji alanındaki birkaç önemli haber aktarılıyor.
  • 5 dakika süren “Haftalık Girişim Raporu” Skype bağlantı ile aktarıyor. Türkiye ve Dünyada o hafta gerçekleşen girişimler, girişimciler, teknoparklar, melek yatırım ağları, kitle fonlama platformları, GSYF’ler, fonlar vb. alanlardaki birkaç önemli haber aktarılıyor.
  • 5 dakika süren “Haftalık Kripto Raporu” Skype bağlantı ile aktarıyor. Türkiye ve Dünyada o hafta gerçekleşen blockchain, NFT, kripto paralar, Metaverse vb. alanlardaki birkaç önemli haber (temel analiz gelişmeleri) aktarılıyor.
  • Gündeme göre süreleri farklılaşan Skype bağlantıları yapılabiliyor.

 

Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı “Teknoloji” kategorisinde RTÜK Seçici Kurulu tarafından 1. seçildi. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödülümüz takdim edildi.

 

 

 

 

“Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Medya Kuruluşu” kategorisinde 14.000+ üyesiyle Türkiye’nin bilişim alanında en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından ödül verildi. TBD Genel Başkanı Sn. Rahmi Aktepe tarafından ödülümüz takdim edildi.

 

 

 

 

9. GİV Girişimcilik Ödülleri “Basın/Yayın/Medya” kategorisinde Türkiye’de iş dünyasının en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından ödül verildi. GİV Genel Başkanı Sn. Mehmet Koç tarafından ödülümüz takdim edildi.

 

 

 

 

Türkiye’de kamu bilişim çalışanlarının en büyük sivil toplum kuruluşu olan Kamu Bilişim Derneği tarafından ödül verildi. Kamu Bilişim Derneği Başkanı Sn. Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin tarafından ödülümüz takdim edildi.