Dijital Biz Dergisi | Editör

 

Şenol VATANSEVER

 

Haziran 2021

 

 

Paydaşlarımızla Büyüyoruz ve Güçleniyoruz!

 

Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 vizyonunu yakalamasının yolunun “Gelecek 5.0” (www.gelecek50.com) ve “Milli Teknoloji Hamlesi” motivasyonuyla yüksek teknoloji üretmekten geçtiğini defaatle her ortamda ifade etmeye devam ediyorum.

Siyaset, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları (STK) ve medya arasında iş birliğinin ve dayanışmanın artırılması bizleri vizyonumuza yaklaştıracaktır. Bu doğrultuda kendi adıma siyaset dışındakilerde aktif çalışmalar yürütüyorum. Tabi ki siyaset alanında da önemli tecrübelerimin olduğunu söylemeden geçmeyeceğim.

İş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve medya tarafında birçok iş birliğine imza atıyoruz. Bu çalışmalarda aktif olan ve katkıda bulunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. Dünyayı sarsmış küresel salgın sürecinde bile birçok alanda önemli gelişmeler sağladık. Vermeden almak Allah’a mahsus. Samimi olarak bizlerle beraber olan ve katkıda bulunan herkesle iş birliklerimizi ve alışverişlerimizi daha da artırmaya devam edeceğiz inşallah.

Şirket faaliyetlerimizde -belirteceklerimle sınırlı olmamakla beraber- SIEM, BPM, Veri Keşfi ve Sınıflandırma yazılımları; KVKK idari ve teknik tedbirler danışmanlığı ve çözümleri, sızma testi, veri merkezi ve bulut hizmetleri, ses ve internet hizmetleri gibi alanlarda son dönemde daha fazla projeler yapıyoruz.

2017 yılında BİLİŞİM GRUBU’nu, 2018 yılında Bilişimciler’i ve 2020 yılında resmi olarak Global Bilişim Derneği’ni (BİDER) kurduk. Toplamda 1.000 civarı üyeye ulaştık. Pandemi sürecinde fiziksel olarak bir araya gelemesek de STK’lar olarak etkinliğimizi oldukça artırdık.

2018 yılında Dijital Biz Dergisi’ni ve 2021 yılında TV’de canlı yayınlanan “Teknoloji ve Gelecek” programını (www.teknolojivegelecek.com) hayata geçirdik. Medya olarak da önemli bir gücümüzün olduğunu söyleyebilirim.

Yapımcısı ve moderatörü olduğum BENGÜTÜRK TV Teknoloji ve Gelecek programımızda teknoloji dünyasındaki en son gelişmeleri ekrana getiriyoruz. Türk televizyonlarının ilk ve tek teknoloji tartışma programı olarak alanında uzman konuklarla beraber her pazar 13:00-15:00 arası canlı yayınla izleyicilerimizin karşısına çıkıyoruz. 7 Şubat – 30 Mayıs 2021 tarihleri arası gerçekleştirdiğimiz 17 bölümde sektörümüzle ilgili 58 kişiyi konuk olarak ağırladık.

Paydaşlarımızla beraber büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz. Buyurun siz de gelin katkıda bulunun, siz de parçası olun!